Proje Takımı

Tıp Eğitimi Çalışma Kolumuzun 3 değerli projesinden biri olan Tıpta Kariyer Günleri tıp öğrencilerinin kendi geleceklerini  yönlendirebilmeleri, planlayabilmeleri amacıyla ortaya çıkmış bir projedir. Tıpta Kariyer Günleri tıp fakültesinde okuyan öğrencilerin eğitim ve öğrenim süreçleri içerisinde edindikleri bilgi, deneyim ve becerilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri ayrıca kendi kariyer planlamalarını daha nitelikli bir hale getirebilmeleri için uygun bir ortam oluşturma gayesindedir.

 

   Yol haritası olmadan yola çıkanların bir noktada kaybolacağını bilerek, tıp fakültesi öğrencilerinin kariyer yollarında bir pusula olma amacı güdüyoruz. Bu amaçla, tıp öğrencilerinin kariyer nedir ve nasıl planlanır, tıpta farklı kariyer olanakları nelerdir gibi sorularına cevap bulmaya ve tıp öğrencilerini alanında seçkin, hekimlik mesleğinin kutsallığını bilerek yapan, bizlere öncü olabilecek hocalarımızla bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu sayede mesleğinde yetkin ve mutlu hekimlerin yetişmesine yardımcı olarak, hem geleceğin hekimlerinin meslek hayatına hem de sağlık sistemimize kazançlar sağlamak istiyoruz.

  Her birimizin hayatında iz bırakacak; bizlere hayallerimizi,fikirlerimizi yaşatma fırsatı verecek olan 6.Tıpta Kariyer Günlerinde görüşmek dileğiyle... 

 

 Tıp Eğitiminde attığınız her adımın kariyerinizde sağlam temellere öncü olması   

                                                           dileğiyle...

 

Tıpta Kariyer Günleri Proje Takımı Adına,

Abdullah Yağız DAĞISTAN

 

Image: