Türk Tıp Öğrencileri Birliği

Tıp Eğitimi Çalışma Kolu

6. Tıpta Kariyer Günleri'ne İlk Adım

Katılımcı Hocalarımız

Prof. Dr. Gülşah Seydaoğlu

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Ardından yüksek lisans ve doktorasını Çukurova Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Araştırma alanları Tıp, Sağlık Bilimler, Temel Tıp Bilimleri, Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi, Tıp Eğitimi’dir.

Çalışma hayatına Çukurova Üniversitesi’nde devam etmektedir. Çukurova Üniversitesi’nin Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’nın kurucusudur. Hali hazırda başkanlık görevini de üstlenmektedir.

Ayrıca Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’nde (TEPDAD) Standartları Belirleme ve Geliştirme Komisyonu’nda yer almaktadır.

Prof. Dr. Yankı Yazgan

Psikiyatrist/Yazar/Karikatürist
Psikiyatrist/Yazar/Karikatürist

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Genel psikiyatri uzmanlık eğitimini Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (1986-91) yaptıktan sonra Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk ve ergen psikiyatrisi alanında uzmanlaştır.

Dr.Yazgan’ın tıp, nörobiyoloji ve psikiyatri alanında çok sayıda uluslararası bilimsel makalesinin yanı sıra ödül ve proje desteği bulunuyor. Ülkemizdeki ve ABD/Avrupa’daki tıp ve psikiyatri meslek örgütlerinin bilim ve eğitim kurullarında yer alıyor.

Dr.Yazgan aynı zamanda bir yazar ve karikatüristtir.