6. Tıpta Kariyer Günleri
Proje Takımı


Tıpta Kariyer Günleri, Tıp Eğitimi çalışma kolumuzun tüm tıp fakültelerine açılan en önemli kapılarından bir tanesi olma özelliği taşıyan ve bu sene 6.’sını gerçekleştireceğimiz önemli bir etkinliğimizdir.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği ve Tıp Eğitimi Çalışma Kolu’nun en değerli projelerinden biri olan Tıpta Kariyer Günleri, “Mezuniyet Sonrası Tıp Eğitimi” konusunda siz değerli hekim adaylarına yol göstermeyi, tüm tıp öğrencilerinin kendi eğitim ve öğrenim süreçleri içerisinde edindikleri bilgi, deneyim ve becerilerini en iyi şekilde ifade edip kendi kariyer planlamalarını daha nitelikli bir hale getirebilmeleri için uygun bir ortam oluşturmayı amaçlar.

Bu amaçla bizler de tıp öğrencilerinin kariyer nedir ve nasıl planlanır, tıpta farklı kariyer olanakları nelerdir gibi sorularına cevap bulmaya ve tıp öğrencilerini alanında seçkin, hekimlik mesleğinin kutsallığını bilerek yapan, bizlere öncü olabilecek hocalarımızla bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bunun sonucunda etkinlikteki deneyimlerimizin bizlerin hayatında iz bırakarak ileriki zamanlarımızda hayallerini gerçekleştirmiş, mutlu, başarılı hekimler olmada, ayrıca kendi hayatlarımıza ve sağlık sistemimize önemli katkılar sağlama adına yol gösterici olmak istiyoruz.

Her birimizin mutlu geleceklerine açılan kapıyı aralamasını sağlayacak 6. Tıpta Kariyer Günleri’nde görüşmek ve Tıp Eğitiminde attığınız her adımın kariyerinizde sağlam temellere öncü olması dileğiyle...

Tıpta Kariyer Günleri Proje Takımı Adına,

İlayda KOR